Dispečerka Pražských tramvají 2007
aneb Udělejte si volno!

22. duben 2007

Již od roku 1875 zanechávají pražské tramvaje, ať již s koňským, nebo elektrickým pohonem, v pražských ulicích nesmazatelné otisky historie. Je důležité na historii myslet a nezapomínat, ale umět žít i současností. Právě proto jsme pro Vás, vážení návštěvníci a přátelé Pražských tramvají, na jaro 2007 připravili první ročník netradičního setkání s tvůrci webu o pražských tramvajích.

V neděli 22.4.2007 od 10:00 hodin proběhla v pražských ulicích soutěž Dispečerka Pražských tramvají, vydávající se po stopách historických otisků tramvajové dopravy v Praze. Stejně jako tramvajoví dispečeři jste museli z leckdy kusých informací poskládat mozaiku a dopravit se co nejrychleji na hledané místo.

Soutěž probíhala ve stylu orientačního běhu, s tím rozdílem, že jste nepotřebovali buzolu a mapu, ale jen své znalosti, vlastní nohy a městskou hromadnou dopravu pro dopravu k další hlídce. Nepřípustné bylo využití k cestě mezi hlídkami automobil, jízdní kolo, koloběžku, kolečkové brusle, ale i skateboard :-).

Na bruslích nemáte v soutěži co dělat
Ale ani na kolech opravdu nesoutěžte
V místě startu jste získali první indicii, pomocí které jste se pokusili najít první hlídku. Ta vám předala další indicii a u poslední hlídky jste získali poslední nápovědu, která vás dovedla do cíle. Taktéž vám každá hlídka (i na startu) nabídla dvě soutěžní otázky, které byly bodované. První z nich byla takzvaná SBÍRACÍ - to znamená, že za tuto otázku jste mohli nasbírat vetší počet bodů, druhá otázka byla SÁZECÍ - před přečtením otázky jste si mohli vsadit své body (maximálně však 10) na odpověď a při správné odpovědi jste získali dvojnásobek vsazených bodů, při špatné jste o ně přišli. Tyto body bylo možné využít pro případ, že předložené indicie na další kontrolní bod vám nepomohli, a projevili jste zájem o další nápovědu, která byla zpoplatněna vašimi nasbíranými body. Hlídek jste museli najít pět, každá hlídka byala výrazně označená logem a pořadovým číslem místa. Ne každou hlídku jste mohli spatřit hned u zastávky městské dopravy, některé byly i kousek dál, tam, kde to opravdu tenkrát před lety bylo. Vyhrával ten, kdo dorazil do cíle s nejvyšším počtem bodů.
Pro 10 nejúspěšnějších soutěžících byl připraven dárkový předmět Pražských tramvají, ale dárek v cíli obdržel každý, kdo prošel celou trať úspěšně.

Oddych na trase bude možný, ale připraví vás o čas
I své vymazlené miláčky nechte, prosím, doma
Mohli jste si vybrat, zda jste se chtěli zúčastnit jako jednotlivec, či ve dvoučlenné hlídce (ale dárek pro vítěze byl jen jeden!, malý dárek pro každého). Pro zájemce nižšího věku byl samozřejmě dovolen doprovod rodičů či staršího sourozence.

Organizátoři si samozřejmě vyhradili právo soutěž pro nízký počet soutěžících nebo z důvodu špatného počasí přesunout na jiný termín nebo též zrušit. Taktéž si vyhradili právo bez udání důvodu vyloučit (nepřijmout) ze (do) soutěže osobu, která bude chtít soutěž narušit nebo u níž budou mít podezření z nefér jednání.

Datová velikost: 55444,183 MB | Počet článků: 1815